Výběr prvků jističe
- 2021-09-24-
Výběr prvkůjistič
1. Jmenovitý proud jističe se vztahuje na proud, který může spouštěcí jednotka v jističi procházet po dlouhou dobu, známý také jako jmenovitý proud jističe.jističvýletní jednotka. Ve stejné sérii je více jmenovitých proudů a ve stejném jmenovitém proudu je více jmenovitých proudů. Velikost a vypínací schopnostjističnejsou stejné, takže při výběru je nutné model vyplnit celý, to znamená jmenovitý proud jističe v rámci jmenovitého proudu konkrétního skořepinového rámu. Klasifikace jmenovitého proudu se volí podle koeficientu priority: na jedné straně splňuje a splňuje potřeby maximálního jmenovitého proudu obvodu a elektrických součástí; na druhé straně je to kvůli standardizaci, aby se dosáhlo nejlepšího využití vodičů a výhod zpracování.
Aktuální hodnota nastavení vypínací jednotky znamená, že vypínací jednotka je nastavena na hodnotu provozního proudu. Vztahuje se k násobku jmenovitého proudu In, což je hodnota provozního proudu. V dnešní době je u některých elektronických výletů nastavitelný jmenovitý proud s dlouhým zpožděním při přetížení a upravený proud je ve skutečnosti jmenovitý proud, který lze procházet po dlouhou dobu. Maximální proud. Jmenovitý pracovní proud je skutečný pracovní proud kontaktů pod určitým pracovním napětím, když jejističje vybaven pomocnými kontakty. Proud je 3A nebo 6A, který se používá pro řídicí a ochranné obvody.
2. Jmenovité izolační napětí
Jmenovité izolační napětí je hodnota napětí navrženéhojističa vzdálenost a povrchová vzdálenost by měly být určeny s ohledem na tuto hodnotu. Některé jističe neurčují jmenovité izolační napětí a maximální hodnota jmenovitého pracovního napětí by měla být považována za jmenovité izolační napětí. V každém případě maximální jmenovité pracovní napětí nepřekračuje jmenovité izolační napětí. Jmenovité izolační napětíjističa zkušební napětí napájecí frekvence. Jmenovité pracovní napětí se vztahuje k hodnotě napětí související se zapínací a vypínací schopností a kategorií použití. Jmenovité pracovní napětí jističů je většinou 50Hz, 380V, ale existují i 50Hz, 600V a jmenovité pracovní napětí jističů 380V, 50Hz jsou absolutně nepřípustné. Do napájecího napětí 660V nebo 1140V.
Jmenovité řídicí napětí napájecího zdroje je napětí, kdy jejističje vybavena napěťovou spouští a příslušenstvím motorového pohonu. Existují dvě napětí: AC a DC. Při výběru nezapomeňte uvést AC nebo DC.
3. Jmenovitá maximální zkratová vypínací schopnost
Jmenovitá maximální zkratová vypínací schopnost se vztahuje na vypínací schopnost za specifikovaných podmínek. Po provozu podle předepsaného zkušebního postupu sejističbez ohledu na to bude nadále přenášet svůj jmenovitý proud. Jmenovitá provozní zkratová vypínací schopnost se vztahuje na vypínací schopnost za specifikovaných podmínek. Po dodržení předepsaných zkušebních postupů je třeba vzít v úvahu, že jistič nadále nese svůj jmenovitý proud.
4. Funkce připojení
Jako odvození a doplnění funkce jističe přidává příslušenství ovládací prostředky a rozšiřuje ochranné funkcejistič. Jsou nedílnou součástí jističe, zejména včetně pomocných kontaktů, poplachových kontaktů, napěťové spouště a podpěťového příslušenství jako je spoušť, elektrický pohon, vnější otočná ovládací rukojeť atd.
(1) Pomocné kontakty se používají hlavně k zobrazení stavu otevření a zavřeníjističale nemůže zobrazit, zda došlo k chybě nebo ne. Připojuje se k ovládacímu obvodu jističe. Jmenovitý proud kostry pláště vypínače je 100 jako přepínací kontakt s jedním bodem přerušení a 225 Konstrukce mostního kontaktu a výše, dohodnutý topný proud je 3A; jmenovitý proud rámu 400 a více může být instalován se dvěma normálně otevřenými a dvěma normálně uzavřenými a dohodnutý topný proud je 6A.
(2) Poplachový kontakt se používá hlavně k volnému vypnutí při zatíženíjističje přetížený, zkratovaný nebo podpětí. Pracovní proud poplachového kontaktu je: AC380V, 0,3A, DC220V, 0,15A, obecně ne více než 1A, a topný proud může být v rozsahu 1 až 2,5A.
(3) Napěťová spoušť je příslušenství pro dálkové ovládání a otevírání. Jeho napětí může být nezávislé na napětí hlavního obvodu. Vypínací spoušť je krátkodobý operační systém a doba aktivace cívky obecně nemůže přesáhnout 1 s, jinak cívka shoří. Aby se zabránilo spálení cívky,jističpropojuje mikrospínač v sérii s cívkou napěťové spouště. Když je napěťová spoušť pod napětím, kotva se zatáhne a mikrospínač se změní z normálně zavřeného na normálně otevřený díky napájení vypínací spouště. Řídicí obvod je přerušen, i když je tlačítko stisknuto uměle, bočníková cívka již není vždy pod napětím. Aby se zabránilo vyhoření cívky, když je jistič vyboulen a znovu sepnut, mikrospínač je opět v normálně zavřené poloze. Vypínací spoušť má různá ovládací napětí a různou frekvenci napájení, které lze použít pro různé příležitosti a různé zdroje energie.
(4) Podpěťová spoušť slouží k dlouhodobé napěťové ochraně obvodu a napájecího zařízení. Při použití je podpěťová spouštěcí cívka připojena ke straně napájeníjistič. Jistič lze zapnout po sepnutí podpěťové spouště, jinak je jistič sepnut. Žádné brány. Uživatel by měl potvrdit, zda pracovní napětí vedení a podpěťová spoušť jsou konzistentní. Pracovní rozsah podpětí je (70%~35%)Un. Podpěťová spoušť má také různá jmenovitá pracovní napětí a různé napájecí frekvence, které lze použít pro různé příležitosti a různé zdroje energie.
(5) Elektrický pohon slouží k automatickému ovládáníjističea pro dálkové zavírání a otevírání. Existují dva typy elektrického ovládacího mechanismu a elektromagnetického ovládacího mechanismu: elektrický ovládací mechanismus je poháněn motorem a je obecně vhodný projističese jmenovitými proudy na úrovni rámu 400A a více a elektromagnetickým ovládacím mechanismem je vhodný pro jističe se jmenovitými proudy na úrovni rámu 225A a méně.